Oyun zamanı!

Oyun zamanı! Türkiye Zeka Vakfı’nın 1996 yılından bu yana her yıl düzenlediği Türkiye Zeka Oyunları Yarışmaları'nın 23’üncüsü 1 Şubat Perşembe günü eleme sorularının yayınlanmasıyla başladı…

Türkiye 23. Zeka Oyunları Yarışması OYUN 2018 başladı. Yarışmaya katılmak için son tarih 15 Mart 2018. Yarışmaya kayıt olan katılımcılar bu süreler içinde www.tzv.org.tr üzerinden soruları yanıtlayabilecekler.

EĞİTİM VE YAŞ SINIRI YOK

Kısaca OYUN 2018 olarak anılan yarışma eğitim ve yaş sınırlaması olmadan zekâsına güvenen her katılımcıya açık. Soruları cevaplamak için özel bir bilgi gerekmiyor; okuma yazma ve dört işlem bilgisi yeterli. Ama bu kimseyi yanıltmasın; yarışmada başarılı olmak için bu temel becerileri en iyi şekilde kullanmak gerekiyor.

ZEKANIZI NASIL KULLANIYORSUNUZ?

Milli Eğitim Bakanlığı, ODTÜ ve TÜBİTAK tarafından desteklenen OYUN 2018 insanlarımızın düşünme ve problem çözme yetilerini artırma çabalarına katkı sunmak için düzenleniyor. Sorular yarışmacıların bilgi birikimlerini değil, zekâlarını nasıl kullandıklarını değerlendirmeye yönelik.

EMEKLİLER DE KATILABİLECEK 

Her yaştan katılımcı tarafından merakla beklenen yarışmada bu yıl ilk defa “Emekliler” yaş grubu da bulunacak. Oyun 2018 Minikler (6-9 yaş), Çocuklar (10-13 yaş), Gençler (14-17 yaş), Yetişkinler (18-49 yaş) ve Emekliler (50 yaş ve üzeri) olmak üzere beş ayrı yaş kategorisinde yapılacak. 

Eleme sınavında başarılı olan yarışmacılar 6-9 Nisan tarihleri arasında internet üzerinden düzenlenecek yarı final sınavına katılabilecekler. Yarı finalde başarılı olan yarışmacılar ise 13 Mayıs Pazar günü Ankara’da yapılacak yazılı final sınavına katılmaya hak kazanacaklar.

5 KATEGORİDE TOPLAM ÖDÜL 30.000 TL

Eleme, Yarı Final ve Final sınavları üçü kategoriler arasında ortak olmak üzere toplam 10’ar sorudan oluşuyor.  Sorular her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye Zeka Vakfı Başkanı Emrehan Halıcı tarafından hazırlanıyor. Yarışmanın daha önceki yıllardaki en başarılı isimlerinden oluşan Türkiye Zeka Vakfı Soru Kurulu ise soru ve cevapların kontrol edilmesi ve itirazların değerlendirilmesini üstleniyor.

Her kategoride ilk 3 yarışmacının para ödülü aldığı Türkiye 23. Zeka Oyunları Yarışması’nda toplam ödül 30.000 TL! Ayrıca, her kategoride ilk 10 sırayı alanlara kitap/dergi vb. eğitim ürünleri hediye ediliyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları